Walsin Technologies WR08X913 JTL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 91kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
element14 APAC
Datasheet10 페이지10년 전
Newark
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
관련 부품
PanasonicERJ-6GEYJ913V
Res Thick Film 0805 91K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805JR-0791KL
Res Thick Film 0805 91K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 91K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Res Thick Film 0805 91K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
CR0805 FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 91kOhm 0.125W 1/8W
Res Thick Film 0805 100K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 91000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
SMD Resistor 0805 91KΩ ±5% 1/8W ±100ppm/℃
RES, 91K, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 91kohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)