Bourns CR0805-JW-104ELF
Res Thick Film 0805 100K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
ODG (Origin Data Global)
Datasheet9 페이지4년 전
IHS
Burklin Elektronik
Newark
3개월간의 트렌드:
-24.95%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
심벌풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
100 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
관련 부품
Res Thick Film 0805 100K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ6GEYJ104V
Res Thick Film 0805 100K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 100K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0805 100K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/°C Pad SMD T/R
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 0805 Case 100K Ohms 5% Tolerance 200 PPM
Res Thick Film 0805 91K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive
설명
Avnet Japan
Res, 100K, 5%, 0.125W, 0805, Thick Film Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR0805-JW-104ELF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 100000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
CR0805 SMD THICK FILM RESISTOR 100K 5%
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 100 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 125 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/C / Termination Type = Soldering Pads / Body Height mm = 0.5 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 0805