Walsin Technologies WR08X471 JTL
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±5% 470Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
ODG (Origin Data Global)
Datasheet10 페이지8년 전
element14 APAC
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-37.12%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Resistance
470 Ω
470 Ω
470 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
관련 부품
Yageo GroupRC0805JR-07470RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 470Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
설명
WR08 Series 0805 470 Ohm ±5 % 0.125 W ±200 ppm/°C SMT Thick Film Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 470ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES, 470R, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 470ohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)