Walsin Technologies WR06X821 JTL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 820Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet10 페이지8년 전
element14 APAC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Resistance
820 Ω
820 Ω
820 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 820ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
FIXED RESISTOR Molded Chip Resistor 5% 100ppm/C 820Ohm 100mW
SMD Resistor 0603 820Ω ±5% 1/10W ±100ppm/℃
RES, 820R, 5%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 820ohm; Product Range: WR06 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)