Walsin Technologies WR04X275 JTL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 2.7MΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Future Electronics
Datasheet10 페이지8년 전
Datasheet9 페이지14년 전
Datasheet9 페이지14년 전
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
32,788
Authorized Distributors
1
Resistance
2.7 MΩ
2.7 MΩ
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
설명
Res Thick Film 0402 2.7M Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
RC Series 0402 0.063 W 2.7 mOhm 5% ±100ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 2700000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402