Walsin Technologies WR04X105 JTL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 1MΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
IHS
Datasheet9 페이지2년 전
ODG (Origin Data Global)
TME
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+369%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
3D다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
1 MΩ
1 MΩ
1 MΩ
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
62.5 mW
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
설명
RES 1M OHM 5% 1/16W 0402 / 1 MOhms ±5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thick Film
SMT Thick Film Chip Resistor 0402 Case 1M Ohm 5%
Res, 1M, 5%, 0.063W, Thick Film, 0402 Rohs Compliant: Yes |WALSIN WR04X105 JTL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 1e+06ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
FIXED RESISTOR 0402 Chip Resistor 5% 100ppm/C 1MOhm 62.5mW