Walsin Technologies 1206B225K250CT
25V 2.2uF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
IHS
Datasheet21 페이지2년 전
element14 APAC
TECHDesign
TME
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-24.20%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.6 mm
1.15 mm
1.15 mm
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
설명
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1206 / 2.2 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 1206
Cap Ceramic 2.2uF 25V X7R 10% Pad SMD 1206 125C T/R
Multilayer Ceramic Capacitor, 2.2 F, 10%, X7R, 25 V, 1206 [3216 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 1206B225K250CT
Chip Capacitor (MLCC) 1206 2.2µF ±10% 25V X7R
1206 MLCC X7R 2.2 uF+/- 10% 25 V T&R
CAP, 2.2µF, 25V, 10%, X7R, 1206; Capacitance: 2.2µF; Voltage Rating: 25V; Ceramic Capacitor Case: 1206 [3216 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Range: -; Operating Temperature Min: -5