Vishay WSK2512R0200FTA
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.02ohm, 0.1415V, 1% +/-Tol, 35ppm/Cel, Surface Mount, 2512
IHS
Datasheet4 페이지4년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
8,000
Authorized Distributors
4
Resistance
20 mΩ
20 mΩ
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
35 ppm/°C
35 ppm/°C
Introduction Date2005-07-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
Resistor,tan/Nicr,0.02Ohms,1+/-% Tol,-35,35Ppm-Tc,01005-Case |Vishay WSK2512R0200FTA
Current Sense Resistors - SMD .02 OHM 1% 1W 35PPM
Power Metal Strip® Resistors, Low Value (down to 0.0005 Ω), Surface Mount, 4-Terminal