Vishay WKP222MCPEJ0KR
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5U, 0.0022uF, Through Hole Mount
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet5 페이지4년 전
Datasheet3 페이지13년 전
Datasheet4 페이지10년 전
_legacy Avnet
Future Electronics
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-84.78%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
18,000
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
Dielectric
K4000
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
760 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
13 mm
13 mm
Introduction Date2006-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
설명
Cap Ceramic 0.0022uF 760VAC/500VAC K4000 20% (13 X 6mm) Radial 12.5mm Bulk
Avnet Japan
WKP Series Ø 13 x 6 mm 2200 pF 760 VAC ±20% Y5U X1Y1 Ceramic Disc Capacitor
CAPACITOR CERAMIC 2200PF 760V, K2000, 20%, RAD
CAPACITOR, 2200PF, 760V, K2000, RA; Capacitance:2200pF; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:K4000; Voltage Rating:760V AC; Capacitor Case Style:Disc; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:12.5mm; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Range:-40°C to +125°C