Vishay VS-EPU6006-N3
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 60A, 600V V(RRM), Silicon
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet6 페이지6년 전
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-63.96%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
4,025
Authorized Distributors
6
Mount
Through Hole
Case/Package
TO-247-2
Forward Voltage
1.5 V
1.5 V
1.5 V
Reverse Voltage (DC)
600 V
Average Rectified Current
60 A
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
43 ns
110 ns
110 ns
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 50A, 600V V(RRM), Silicon Nitride, TO-247AB
MicrochipAPT60D60BG
Rectifier Diode Switching 600V 60A 130ns 2-Pin(2+Tab) TO-247 Tube / DIODE GEN PURP 600V 60A TO247
MicrochipAPT30D60BG
APT30D60BG Series 30 A 600 V 85 ns Ultrafast Power Rectifier - TO-247-2
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 80A, 600V V(RRM), Silicon, TO-247
Diode Ultra Fast Recovery Rectifier 400V 60A 2-Pin (2+Tab) TO-247AC Modified
Rectifier Diode Switching 1.2KV 60A 2-Pin(2+Tab) TO-247AC Modified Tube
설명
1.5V@60A 110ns Independent Type 60A 600V TO-247AC Fast Recovery / High Efficiency Diodes ROHS
Diode Ultra Fast Rectifier 600V 60A
RS APAC
Fast Recovery/Super Fast Recovery Diode Switch Diode
DIODE STANDARD 600V 60A TO247AC
DIODE GEN PURP 600V 60A TO247AC
Freds - To-247 |Vishay VS-EPU6006-N3
Rectifiers 60A 600V 32ns Ultrafast
Vishay , 60A, 600V, , TO-247AC, 2