Vishay VS-15MQ040NTRPBF
Diode, Schottky Barrier, Switching, Vr 40V, If 3A, Pkg Sma, Vf 0.43V, Cj 134PF, Cs 330A
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Upverter
Datasheet6 페이지8년 전
Technical Drawing1 페이지15년 전
Newark
IHS
element14 APAC
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.76%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
Case/Package
SMA
SMA
Forward Voltage
340 mV
340 mV
340 mV
Reverse Voltage (DC)
Forward Current
1.5 A
Max Reverse Leakage Current
500 µA
Reverse Recovery Time
Capacitance
134 pF
공급망
Country of OriginItaly
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2010-03-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 1A, 40V V(RRM), Silicon
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 3A, 40V V(RRM), Silicon, DO-214AC
Rectifier Diode Schottky 40V 1.5A 2-Pin SMA T/R / DIODE SCHOTTKY 40V 2.1A SMA
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 1A, 40V V(RRM), Silicon, DO-214AC
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 2A, 20V V(RRM), Silicon, DO-214AC
설명
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 3A, 40V V(RRM), Silicon
Rectifiers and Schottky diodes; VISHAY; VS-15MQ040NTRPBF; 1.5 A; Surface Mount; 2; 500 µA
15MQ040NPbF Series 40 V 3 A Surface Mount Schottky Rectifier - SMA
DIODE RECT, SCHOTTKY, 3A, 40V, DO-214AC, FULL REEL