Vishay TR3C157M6R3C0200
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Surface Mount, 2413
IHS
Datasheet30 페이지2년 전
Future Electronics
Arrow Electronics
대체 부품
Price @ 1000
Stock
500
Authorized Distributors
2
Capacitance
150 µF
150 µF
150 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
2312
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
200 mΩ
1.2 Ω
1.2 Ω
Leakage Current
9.4 µA
9.5 µA
9.5 µA
Dissipation Factor
8 %
8 %
8 %
공급망
Country of OriginIsrael, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2005-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Surface Mount Tantalum Capacitor, 150 uF, 6.3 V, ± 20%, -55 °C, 125 °C, 2312 [6032-28 Metric]