Vishay TR3B686K6R3C0350
Cap Tant Solid 68uF 6.3V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 T/R
IHS
Datasheet30 페이지2년 전
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Stock
1
Authorized Distributors
5
Capacitance
68 µF
68 µF
68 µF
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
350 mΩ
1.8 Ω
1.8 Ω
Leakage Current
4.3 µA
4.1 µA
4.1 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
Introduction Date2006-02-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Cap Tant Solid 68uF 6.3V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 1.8 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491B686K006AT
Cap Tant Solid 68uF 6.3V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 0.9 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491B686M006AT
CAP TANT 68UF 20% 6.3V 1411 / 68 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 1411 (3528 Metric) 900mOhm
Yageo GroupT494B686M006AT
Cap Tant Solid 68uF 6.3V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 0.65 Ohm 125C T/R
Cap Tant Polymer 68uF 6.3VDC B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.07 Ohm 105C T/R
Cap Tant Polymer 68uF 6.3VDC T CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.2mm) SMD 3528-12 0.07 Ohm 105C T/R
설명
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, 68uF, Surface Mount, 1411
TR3 Series 68 uF ±10 % 6.3V Surface Mount Molded Low ESR Tantalum Capacitor
Tantalum Capacitor; Capacitor Type:Low ESR; Capacitance:68µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Series:Tantamount; Voltage Rating:6.3VDC; Capacitor Dielectric Type:Tantalum; Package/Case:3528-21; Termination Type:SMD; ESR:350mohm ;RoHS Compliant: Yes