Vishay SOMC16011K00GDC
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 1.2W, 1000ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2244
IHS
Datasheet5 페이지2년 전
대체 부품
Price @ 1000
Stock
50
Authorized Distributors
2
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
1 kΩ
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
DIP
DIP
Number of Resistors
15
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Per Element
80 mW
80 mW
80 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2006-08-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Res Thick Film NET 1K Ohm 2% 1.05W ±100ppm/C BUS Molded 14-Pin SOIC Gull Wing SMD T/R
Res Thick Film NET 1K Ohm 2% 2.25W ±100ppm/C BUS Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
16-DIP (0.300 7.62mm) ARRAY/NETWORK RESISTOR 4100R 0.865Lx0.300W 21.97mmx7.62mm 2.25W 1kOhm ±100ppm/C
Res Thick Film NET 1K Ohm 2% 2W ±100ppm/C BUS Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
SOMC Series 1 kOhm ±2 % 160 mW±100 ppm/°C Isolated Resistor Network - SOIC-16
SOMC Series 8 Elements 1 kOhm ±2 % 50 V Thick Film Resistor Network - MDIP-16
설명
1K OHM 2% 16PIN SMT M-DIP
SOMC-1601 1K 2% D02