Vishay SIHG17N60D-GE3
Trans MOSFET N-CH 600V 17A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC
Obsolete
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet10 페이지5년 전
element14 APAC
Farnell
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2012-05-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-11-04
LTD Date2025-05-04
관련 부품
VISHAY SIHG22N50D-GE3 MOSFET Transistor, N Channel, 22 A, 500 V, 0.185 ohm, 10 V, 3 V
Trans MOSFET N-CH 500V 16A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC
SiHG20N50C Series 500 V 20 A 270 mOhm Power MOSFET - TO-247AC
onsemiFCH170N60
N-Channel Power MOSFET, SUPERFET® II, FAST, 600 V, 22 A, 170 mΩ, TO-247
STMicroelectronicsSTW19NM60N
Automotive-grade N-channel 600 V, 0.26 Ohm, 13 A MDmesh(TM) II Power MOSFET in TO-247 package
N-Channel Power MOSFET, SUPERFET® II, FRFET®, 650V, 20.6A, 190mΩ, TO-247
설명
POWER MOSFET Power Field-Effect Transistor, 17A I(D), 600V, 0.34ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-247AC
MOSFET, N-CH, 600V, 17A, TO-247AC; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:17A; Drain Source Voltage Vds:600V; On Resistance Rds(on):0.275ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Power Dissipation Pd:277.8W; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:150°C; Transistor Case Style:TO-247AC; No. of Pins:3; MSL:MSL 1 - Unlimited; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C