Vishay SFR2500003301JA500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 3300ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet10 페이지9년 전
Datasheet10 페이지10년 전
TME
element14 APAC
_legacy Avnet
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-21.90%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
67,591
Authorized Distributors
6
Resistance
3.3 kΩ
3.3 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginIndia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 3300ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 3000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR50J3K3
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 3300ohm, 350V, 5% +/-Tol, 1200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR50J3K0
CFR50 SERIES AXIAL CARBON FILM RESISTOR 3KOHMS +/-5% 0.5W -1200 - 0PPM/DEGC
TE ConnectivityCFR50J3K6
Res Carbon Film 3.6K Ohm 5% 1/2W -1200ppm/°C to 0ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Stackpole ElectronicsCF14JT3K30
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 3300ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
Res Metal Film 3.3K Ohm 5% 2/5W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
Axial FIXED RESISTOR SFR25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.4W 3.3kOhm ±100ppm/C
VISHAY SFR2500003301JA500 Through Hole Resistor, 3.3 kohm, 250 V, Axial Leaded, 400 mW,5%, SFR125 Series
RESISTOR, 0.4W 5% 3K3; Resistance:3.3kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:250V; Series:SFR25; Temperature Coefficient:± 250ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Body Diameter:2.5mm; External Length / Height:7mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.6mm; Lead Length:26mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:250ppm/°C; Temperature Coeff. -:250ppm/°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VDC:250V