Vishay SFR2500002701JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 2700ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
IHS
Datasheet10 페이지9년 전
Future Electronics
대체 부품
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
4
Resistance
2.7 kΩ
2.7 kΩ
2.7 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginIndia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 2700ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-2K7
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 2700ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR25J2K7
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.33W, 2700ohm, 250V, 5% +/-Tol, 1200ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT2K70
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 2700ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF12JT2K70
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 2700ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupCFR-25JT-52-2K7
CFR FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% -350/ +500ppm/C 2.7kOhm 0.25W 1/4W
설명
Res Metal Film 2.7K Ohm 5% 0.4W ±100ppm/°C Conformal Coated AXL Ammo Pack
SFR25 Series 0.4 W 2.7 kO ±5% ±100 ppm/K Metal Film Resistor
RES 2.7K OHM 0.4W 5% AXIAL
SFR25 5% A1 2K7