Vishay SFR2500001008JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 1ohm, 250V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
IHS
Datasheet10 페이지2년 전
대체 부품
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
2
Resistance
1 Ω
1 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityFRN25J1R0
Fixed Resistor - Fusible, 0.25W, 1ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT1R00
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCFM12JT1R00
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR25J1R0
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.33W, 1ohm, 250V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
Res Metal Film 1 Ohm 5% 0.4W ±100ppm/C Conformal Coated AXL Ammo
SFR25 5% A1 1R0