Vishay SFR2500001003JA500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 100000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet10 페이지9년 전
Datasheet10 페이지10년 전
element14 APAC
Future Electronics
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-4.72%
Stock
8,886
Authorized Distributors
6
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
Conformal
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginIndia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 100000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 100000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF18JBD100K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 100000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR50J100K
Through Hole Carbon Film Resistor, Cfr Series, 100 Kohm, 500 Mw, - 5%, 350 V, Axial Leaded
Stackpole ElectronicsCF12JT100K
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -850ppm/C 100kOhm 0.5W 1/2W
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 100000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
Axial FIXED RESISTOR SFR25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.4W 100kOhm ±100ppm/C
Res Metal Film 100K Ohm 5% 2/5W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
VISHAY SFR2500001003JA500 Through Hole Resistor, 100 kohm, 250 V, Axial Leaded, 400 mW,5%, SFR125 Series
RESISTOR, 0.4W 5% 100K; Resistance:100kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:250V; Series:SFR25; Temperature Coefficient:± 250ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Body Diameter:2.5mm; External Length / Height:7mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.6mm; Lead Length:26mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:250ppm/°C; Temperature Coeff. -:250ppm/°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VDC:250V