Vishay RWR89S1R00FRB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1ohm, 1.7321V, 1% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet4 페이지8년 전
Datasheet4 페이지9년 전
Datasheet4 페이지13년 전
New Yorker Electronics
Arrow Electronics
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-13.25%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
10,103
Authorized Distributors
6
Resistance
1 Ω
1 Ω
1 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
3 W
3 W
3 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
400 ppm/°C
400 ppm/°C
400 ppm/°C
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 1ohm, 1V, 1% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 1ohm, 1V, 1% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 1ohm, 3.1623V, 1% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1ohm, 1.7321V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
Resistor; Wirewound; Res 1 Ohms; Pwr-Rtg 3W; Tol 1%; Axial; Military
Axial FIXED RESISTOR Military MIL-PRF-39007RWR89S 0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm 3W 1Ohm ±400ppm/C
RESISTOR, WIREWOUND, 1OHM, 3W, 1%; Resis; RESISTOR, WIREWOUND, 1OHM, 3W, 1%; Resistance:1ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:3W; Temperature Coefficient:± 400ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Leaded Process Compatible:No; Mounting Type:Through Hole