Vishay RLR07C1800GSB14
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 180ohm, 250V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet4 페이지3년 전
element14 APAC
Farnell
New Yorker Electronics
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+36.86%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
7,719
Authorized Distributors
6
Resistance
180 Ω
180 Ω
180 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-09-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 180ohm, 250V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 180ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 180ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD182R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 182ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 162ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FTE52-180R
RES 180 OHM 1% 1/4W AXIAL / 180 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
설명
RESISTOR, METAL FILM,180 OHMS,0.25 W,+/-2%,250 V, AXIAL,100 PPM/C,500 VAC,1.50"
RLR Series Ø 2.29 x 6.35 mm 180 Ohm ±2 % 0.25 W ±100 ppm/°C Metal Film Resistor
Military MIL-PRF-39017/01RLR07 Axial Axial Through Hole Resistor ±2% ±100ppm/C 180Ohms 0.25W 1/4W
RESISTOR, METAL FILM, 180OHM, 250mW, 2%;; RESISTOR, METAL FILM, 180OHM, 250mW, 2%; Resistance:180ohm; Resistance Tolerance:± 2%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:250V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Leaded Process Compatible:No