Vishay RCS0603180RFKEA
Res Anti-Surge Thick Film 0603 180 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+3.18%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
Resistance
180 Ω
180 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
330 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2016-07-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
설명
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 180ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 180 Ohms 1% Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor
180¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 0603 1.55mm*850¦Ìm*500¦Ìm