Vishay RCG080510R0FKEA
Res Thick Film 0805 10 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
IHS
Datasheet7 페이지3년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-13.80%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
39,776
Authorized Distributors
6
Resistance
10 Ω
10 Ω
10 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-03-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
관련 부품
Resistor Thick Film 0805 10 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C SMD Punched Paper Tape and Reel
Res Thick Film 0805 10 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ6ENF10R0V
Res Thick Film 0805 10 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Resistor Thick Film 0805 10 Ohm 1% 1/8W 100ppm/C Molded SMD Paper T/R
PanasonicERJ-6ENF10R5V
Res Thick Film 0805 10.5 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
Res, 10R, 1%, 0.125W, 0805, Thick Film Rohs Compliant: Yes |Vishay RCG080510R0FKEA
RCG 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 10Ohms 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 10ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 10Ohm 1/8W Molded Paper T/R