Vishay MRS25000C5601FRP00
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 5.6kOhm 0.6W
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-39.64%
Stock
23,862
Authorized Distributors
5
Resistance
5.6 kΩ
5.6 kΩ
5.6 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
600 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 5600ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F5K6
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 5600ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-5K6
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 5600ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 5600ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F5K1
LR Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 5.1kOhm 0.6W
설명
MRS Series Ø 2.5 x 6.5 mm 0.6 W 5.6 kOhm ±1 % Axial Leaded Professional Resistor
Thin Film Resistors - Through Hole .6watt 5.6Kohms 1%
5.6K¦¸ ¡À1% 600mW ¡À50ppm/¡æ 6.5mm*2.5mm