Vishay MRS25000C2150FRP00
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 215ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
IHS
Stock
0
Resistance
215 Ω
215 Ω
Axial
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Stackpole ElectronicsRNMF14FTC220R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 220ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 221ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 232ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FBF52-215R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 215ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
Res Thin Film 215 Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C AXL T/R
MRS25-50 1% RP 215R
215 OHM 1% 50PPM 3/5W