Vishay MRS25000C1501FCT00
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 1.5kOhm 0.6W
IHS
Datasheet4 페이지9년 전
element14 APAC
Newark
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+1.23%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
1.5 kΩ
1.5 kΩ
1.5 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
600 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
공급망
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2007-10-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 1500ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-1K5
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 1500ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Res, 1K5, 0.4W, Metal Film, Axial Rohs Compliant: Yes |Vishay MBA02040C1501FCT00
TE ConnectivityLR1F1K5
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 1500ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FRE52-1K5
설명
Through Hole Metal Film Resistor, Mrs25 Series, 1.5 Kohm, 600 Mw, - 1%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
MRS25 SERIES AXIAL THIN FILM RESISTOR 1.5KOHMS +/-1% 0.6W +/-50PPM/DEGC
RES, 1K5, 1%, 600MW, AXIAL, METAL FILM
MRS25 Series Ø 2.5 x 6.5 mm 1.5 kOhm ±1 % 0.6 W ±50 ppm/K Thin Film Resistor
Resistor, 1K5, 1%, 600MW, AXIAL, METAL FILM; Resistance:1.5kohm; Product Range:MRS25 Series; Power Rating:600mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Element Material:Metal Film; Temperature Coefficient:± 50ppm/K; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019)