Vishay MRS25000C1242FC100
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 12400ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
IHS
Datasheet4 페이지9년 전
대체 부품
Price @ 1000
Stock
800
Authorized Distributors
4
Resistance
12.4 kΩ
12.4 kΩ
12.4 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
600 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
공급망
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 12400ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 12000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 12100ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-13K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 13000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-12K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 12000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-12K1
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 12100ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
MRS Series Ø 2.5 x 6.5 mm 0.6 W 12.4 kOhm ±1% Axial Leaded Professional Resistor
Res Thin Film 12.4K Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Ammo Pack
RES 12.4K OHM 0.6W 1% AXIAL