Vishay MRS16000C8202FRP00
MRS16 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 82kOhm 0.4W
IHS
Datasheet4 페이지9년 전
Arrow Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
Stock
47,990
Authorized Distributors
5
Resistance
82 kΩ
82 kΩ
Case/Package
Axial
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2010-05-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 82000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Thin Film 82K Ohm 1% 2/5W ±50ppm/C Conformal AXL Thru-Hole T/R
82K¦¸ ¡À1% 400mW ¡À50ppm/¡æ 3.6mm*1.6mm