Vishay MPMT2002AT1
Array/Network Resistor, Divider, Thin Film, 0.2W, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet4 페이지4년 전
Upverter
_legacy Avnet
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+360%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
19,594
Authorized Distributors
6
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
10 kΩ
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1206
Number of Resistors
2
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Per Element
100 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
공급망
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2007-01-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
20K Ohms 0.5% Molded, SOT-23 Thin Film Resistor, Surface Mount Divider Network
CTS Components743C043103JP
Res Thick Film Array 10K Ohm 5% 1/5W ±200ppm/°C ISOL Molded 4-Pin 1008(2 X 0805) Concave SMD Plastic T/R
CTS Components744C043103JP
Res Thick Film Array 10K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C ISOL Molded 4-Pin 1012(2 X 1206) Concave SMD Plastic T/R
PanasonicEXB-V4V103JV
Res Thick Film Array 10K Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 4-Pin 0606(2 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T/R
설명
Resistance R1:10kohm; Product Range:MPMT Series; Resistance R2:10kohm; No. of Elements:2Elements; Network Circuit Type:Voltage Divider; Resistor Case / Package:SOT-23; No. of Pins:3Pins; Power Rating per Resistor:100mW RoHS Compliant: Yes
Resistor Network, 10 kohm, MPMT Series, 10 kohm, 2 Elements, Voltage Divider, SOT-23
TO-236-3SC-59SOT-23-3 ARRAY/NETWORK RESISTOR MPM 0.113Lx0.051W 2.86mmx1.30mm 200mW 10kOhm ±25ppm/C
RESISTOR, NETWORK, RES 10K/10K OHMS, 0.2 W, TOL 0.1%, SMT, SOT-23, RATIO 0.05%
2 ±0.1% 10kΩ 100mW ±25ppm/℃ SOT-23 Resistor Networks, Arrays ROHS