Vishay MMB02070C1500FB700
Fixed Resistor, Thin Film, 1W, 150ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 2309
IHS
Datasheet14 페이지3년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+96.71%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Resistance
150 Ω
150 Ω
Case/Package
2309
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
공급망
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-09-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Res Thin Film 0207(2309) 150 Ohm 1% 1W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
설명
RES SMD 150 OHM 1% 1W 0207 / 150 Ohms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
MMB - Professional FIXED RESISTOR MELF 0207 Chip Resistor ±1% ±50ppm/C 150Ohm 400mW
RES THNFLM 0207 150R 1% OHM 2/5W 50PPM B7
150¦¸ ¡À1% 1W ¡À50ppm/¡æ 0207 5.8mm