Vishay MMA02040E2702BB100
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 27000ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 1406
IHS
Datasheet13 페이지4년 전
Newark
element14 APAC
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.32%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
16,934
Authorized Distributors
6
Resistance
27 kΩ
27 kΩ
27 kΩ
Case/Package
1406
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
15 ppm/°C
15 ppm/°C
15 ppm/°C
공급망
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Res Thin Film 0204(1406) 27K Ohm 0.1% 1/4W ±25ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
Res Thin Film 0805 27K Ohm 1% 1/5W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
250mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 27kΩ MELF-0204 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
설명
Res Thin Film 0204 27K Ohm 0.1% 1/4W ±15ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
Avnet Japan
RESISTOR, 0204 27K; Product Range:VISHAY BEYSCHLAG - MMA Series Professional MELF Resistor; Resistance:27kohm; Power Rating:70mW; Resistance Tolerance:± 0.1%; Resistor Case Style:MELF [3614 Metric]; Resistor Element Material:Metal ;RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, 0204 27K; Resistance:27kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:70mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 15ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Resistor Case Style:0204; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Body Diameter:1.4mm; External Length / Height:3.6mm; Full Power Rating Temperature:70°C; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:85°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +85°C; Package / Case:0204; Power Rating 10/85/57:0.07W; Reel Quantity:3000; Series:MMA; Temperature Coeff. +:15ppm/°C; Temperature Coeff. -:15ppm/°C; Termination Type:SMD; Tolerance +:0.1%; Tolerance -:0.1%; Voltage Rating V AC:200V; Voltage Rating V DC:200V