Vishay MMA02040C2201FB300
400mW Thin Film Resistor 200V ±50ppm/℃ ±1% 2.2kΩ MELF-0204 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
IHS
Datasheet14 페이지3년 전
Upverter
Newark
element14
Burklin Elektronik
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-3.51%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
Authorized Distributors
6
Resistance
2.2 kΩ
2.2 kΩ
Case/Package
1406
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
공급망
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-07-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
300mW Thin Film Resistor 150V ±50ppm/℃ ±1% 2.2kΩ MELF-0102 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
KOA SpeerMFS1/4CC2001F
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 2000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
250mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 2kΩ MELF-0204 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Thin Film, 0.3W, 2400ohm, 150V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0904
설명
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 2200ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1406
Res Thin Film 0204 2.2K Ohm 1% 1/4W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
Avnet Japan
Resistor; thin film; SMD; Minimelf; 0204; 2.2kOhm; 1%; 0.4W; -55+155 deg.C
MMA Series 0204 0.4 W 2.2 kOhm ±1 % ±50 ppm/K SMT Thin Film MELF Resistor
SMD Resistor MELF_D1.4X3.5MM_SM 2.2KΩ ±1% 400mW ±50ppm/℃
Resistance:2.2kohm; Product Range:MMA Series; Voltage Rating:200V; Resistor Technology:Thin Film; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 1%; Temperature Coefficient:± 50ppm/K; Resistor Case / Package:MiniMELF 0204 RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, 0204 2K2; Resistance:2.2kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Resistor Case Style:0204; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Body Diameter:1.4mm; External Length / Height:3.6mm; Full Power Rating Temperature:70°C; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:0204; Reel Quantity:3000; Series:MMA; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Termination Type:SMD; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating V AC:200V; Voltage Rating V DC:200V