Vishay MCU08050D8252BP500
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 82500ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
IHS
Datasheet11 페이지4년 전
Upverter
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-72.14%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
22,180
Authorized Distributors
5
Resistance
82.5 kΩ
82.5 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
공급망
Country of OriginGermany, Israel
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-10-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
설명
RES SMD 82.5K OHM 0.1% 1/8W 0805
MCU Series 0805 0.125 W 82.5 kOhm ±0.1% ±25 ppm/K Thin Film Chip Resistor
82.5K¦¸ ¡À0.1% 125mW ¡À25ppm/¡æ 0805 2mm*1.25mm*550¦Ìm