Vishay MCU08050D4990BP500
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 499ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
IHS
Datasheet11 페이지4년 전
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.01%
Stock
65,086
Authorized Distributors
4
Resistance
499 Ω
499 Ω
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
공급망
Country of OriginGermany, Israel
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-10-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
설명
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/8W 0805
499¦¸ ¡À0.1% 125mW ¡À25ppm/¡æ 0805 2mm*1.25mm*550¦Ìm
MCU 0805-25 0.1% P5 499R