Vishay MCU08050D2491BP500
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 2490ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
IHS
Datasheet11 페이지4년 전
Upverter
TME
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
40,000
Authorized Distributors
4
Resistance
2.49 kΩ
2.49 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
공급망
Country of OriginGermany, Israel
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-10-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
관련 부품
PanasonicERA6AEB2491V
Res Thin Film 0805 2.49K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP1-1614917-0
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 2490ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805BRD072K49L
125mW Thin Film Resistor 150V ±25ppm/℃ ±0.1% 2.49kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity5-2176092-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 2490ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
TE Connectivity5-2176092-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 2490ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
설명
RES SMD 2.49K OHM 0.1% 1/8W 0805
MCU 0805-25 0.1% P5 2K49