Vishay IHLP4040DZER100M11
PowerChoke Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Powdered Iron 7.5A 0.0305Ohm DCR 4040 T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet5 페이지4년 전
Datasheet4 페이지18년 전
Datasheet5 페이지11년 전
JRH Electronics
Farnell
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-23.72%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
10 µH
10 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
7.5 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
30.5 mΩ
30.5 mΩ
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 9A 0.0255Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Iron 9A 0.0255Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 7.8A 0.01488Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS12575T100MN
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 5.55A 0.0188Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Metal 5.7A 0.033Ohm DCR 4339 Automotive T/R
설명
10uH ±20% Integrated molded inductor 7.1A SMD,10.2x10.8mm Power Inductors ROHS
IHLP4040DZ-11 WIREWOUND SMDINDUCTOR W/ METALCORE,10 UH +/-20%WIREWOUND 7.5A IDC
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 4240
Fixed Inductor Nonstandard 10µH ±20% 7.5A 30.5mΩ - -
IHLP Series 4040 10 uH 20% 7.5 A Shielded Low Profile High Current SMT Inductor
INDUCTOR, 10UH, 20%, 7.1A; Inductance:10µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.0305ohm; DC Current Rating:7.5A; Inductor Case Style:4040DZ; No. of Pins:2; Core Material:Iron Powder; Core Material:Powdered Iron; DC Current Max:7.5A; External Depth:4mm; External Length / Height:11.5mm; External Width:10.3mm; Inductor Type:High Current; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:SMD; Resistance:27.8mohm; Resonant Frequency:1MHz; Saturation Current Ic:7.1A