Vishay DZ23C5V1-E3-08
DIODE ZENER 5.1V 300MW SOT23 / Zener Diode Array 1 Pair Common Cathode 5.1 V 300 mW ±5% SOT-23-3
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet5 페이지2년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
TO-236-3
TO-236-3
Zener Voltage
5.1 V
5.1 V
Tolerance
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
Impedance
60 Ω
60 Ω
Max Reverse Leakage Current
Forward Voltage
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Zener Diode Single 5.1V 5% 60Ohm 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Dual Common Anode 5.1V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Dual Common Anode 5.1V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode, 5.1V V(Z), 5.1%, 0.225W, Silicon, Unidirectional, TO-236AB
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 5muA @ 2V 225mW 4.7V
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 5muA @ 1V 225mW 4.3V
설명
Zener Diode, 5.1V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Sot23 |Vishay DZ23C5V1-E3-08
Automotive AEC-Q101 Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount Zener Diode Array 100nA @ 800mV 300mW 5.1V 60Ohm
5% 100nA 5.1V 60¦¸ 300mW 1 SOT-23-3