Vishay CW0057R500JE12HE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 7.5ohm, 6.1237V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet4 페이지10년 전
element14 APAC
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-3.64%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1,523
Authorized Distributors
3
Resistance
7.5 Ω
7.5 Ω
7.5 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Ceramic, Wirewound
Ceramic, Wirewound
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2016-04-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
Ohmite25J7R5E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 7.5ohm, 330V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite25J7R5
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 7.5ohm, 330V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite20J7R5E
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 7.5ohm, 720V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 7.5ohm, 6.1237V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Wirewound 6.8 Ohm 5% 7W -80ppm/C to -10ppm/C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
TE Connectivity / AMP5-1623795-9
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 8.2ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
Res Wirewound 7.5 Ohm 5% 5W ±50ppm/C Silicone AXL Bulk
RES, 7R5, 5%, 6.5W, AXIAL, WIREWOUND
7.5¦¸ ¡À5% 6.5W ¡À50ppm/¡æ 22.22mm
Resistor, Wirewound, 7R5, 5%, Axial; Resistance:7.5Ohm; Product Range:Cw High Energy Series; Power Rating:6.5W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Technology:Wirewound Rohs Compliant: Yes |Vishay CW0057R500JE12HE