Vishay CRCW251264K9FKEG
Res Thick Film 2512 64.9K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-47.64%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
Stock
17,331
Authorized Distributors
6
Resistance
64.9 kΩ
64.9 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Yageo GroupRC2512FK-0764K9L
RC FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 64.9kOhm 1W
Yageo GroupRC2512FK-0768KL
Res Thick Film 2512 68K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
Yageo GroupRC2512FK-0761K9L
General Purpose Chip Resistor Thick Film 2512 61.9kOhm 1% Emboss T/R
Res Thick Film 2512 59K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-U1TF6202U
Res Thick Film 2512 62K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1TNF6812U
Res Thick Film 2512 68.1K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 64900ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 64.9kOhm ±100ppm/C
64.9K¦¸ ¡À1% 1W ¡À100ppm/¡æ 2512 6.3mm*3.15mm*700¦Ìm