Vishay CRCW251215K0FKEG
Res Thick Film 2512 15K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Blister T/R
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
Farnell
Newark
TME
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-47.61%
심벌풋프린트
SnapEDA
Stock
60,210
Authorized Distributors
6
Resistance
15 kΩ
15 kΩ
15 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Yageo GroupRC2512FK-0715KL
Res Thick Film 2512 15K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1TNF1502U
Res Thick Film 2512 15K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2512 15K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-U1TF1602U
Res Thick Film 2512 16K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1TNF1432U
Res Thick Film 2512 14.3K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
RK73H FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 13.7kOhm 1W
설명
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 15000ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 15kOhm ±100ppm/C
15 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512