Vishay CRCW2512100KJNEH
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 100000ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
Future Electronics
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
Stock
95,464
Authorized Distributors
4
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
100 kΩ
Case/Package
2512
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
설명
CRCW Series 2512 100 kOhm ±5% 1 W ±200 ppm/K Thick Film Chip Resistor
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 100kOhm ±200ppm/C
CRCW2512 200 100K 5% E82 e3