Vishay CRCW2010261RFKTF
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 261ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
Datasheet8 페이지15년 전
Newark
Stock
4,000
Resistance
261 Ω
261 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
관련 부품
PanasonicERJ-12SF2610U
Res Thick Film 2010 261 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-12SF2490U
Res Thick Film 2010 249 Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 270 Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 243 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 249 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010FK-07270RL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 270Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
설명
RES SMD 261 OHM 1% 3/4W 2010
CRCW2010 261 1% 100 R02
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:500mW; Resistance:261ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:400V ;RoHS Compliant: No