Vishay CRCW201012K0JNEF
Res Thick Film 2010 12K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.60%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
Stock
65,608
Authorized Distributors
6
Resistance
12 kΩ
12 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
공급망
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
PanasonicERJ-12ZYJ123U
Res Thick Film 2010 12K Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 12000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-12ZYJ113U
Res Thick Film 2010 11K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-12ZYJ133U
Res Thick Film 2010 13K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2010JK-0712KL
Res Thick Film 2010 12K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 11000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 12000ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
CRCW FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 12kOhm 0.75W 3/4W
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:12kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:400V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2010; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes