Vishay CRCW1210560KJNEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 560000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1210
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
Newark
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.39%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
Stock
22,338
Authorized Distributors
6
Resistance
560 kΩ
560 kΩ
560 kΩ
Case/Package
1210
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
공급망
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
PanasonicERJ14YJ564U
Res Thick Film 1210 560K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-P14J564U
Res Thick Film 1210 560K Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-14YJ514U
Res Thick Film 1210 510K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 510K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1210JR-07560KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 560000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
설명
CRCW Series 1210 560 kOhm ±5 % 0.5 W ±200 ppm/K SMT Thick Film Resistor
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.5W 1/2W 560kOhm ±200ppm/C
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:330mW; Resistance:560kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C ;RoHS Compliant: Yes