Vishay CRCW1210226KFKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 226000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Stock
6,828
Resistance
226 kΩ
226 kΩ
226 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
관련 부품
PanasonicERJ-14NF2263U
Res Thick Film 1210 226K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-P14F2263U
Res Thick Film 1210 226K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-14NF2213U
Res Thick Film 1210 221K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC1210FR-07220KL
500mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 220kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
설명
RES SMD 226K OHM 1% 1/2W 1210
CRCW1210 100 226K 1% ET1 e3
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:330mW; Resistance:226kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:200V ;RoHS Compliant: Yes