Vishay CRCW121019K1FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 19100ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
Datasheet8 페이지15년 전
Newark
대체 부품
Price @ 1000
Stock
5,000
Authorized Distributors
3
Resistance
19.1 kΩ
19.1 kΩ
19.1 kΩ
Case/Package
1210
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
설명
RES SMD 19.1K OHM 1% 1/2W 1210
CRCW1210 19.1K 1% 100 RT1
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:330mW; Resistance:19.1kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:200V ;RoHS Compliant: No