Vishay CRCW1206931KFKEA
Res Thick Film 1206 931K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
element14 APAC
Newark
Garrett
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
Authorized Distributors
6
Resistance
931 kΩ
931 kΩ
931 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
PanasonicERJ-8ENF9313V
Res Thick Film 1206 931K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-07931KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 931kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ8ENF1004V
Res Thick Film 1206 1M Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 909K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-071ML
250Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 1% 1M 1206 Chip Resistor Surface Mount Rohs
TE ConnectivityCRG1206F1M0
Fixed Resistor, Thick Film, 0.25W, 1000000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 931000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) 1206 CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 931kOhms ±100ppm/C
RES, 931K, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 931kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device