Vishay CRCW12068K66FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 8660ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Newark
element14 APAC
Future Electronics
Arrow Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-1.98%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
Authorized Distributors
6
Resistance
8.66 kΩ
8.66 kΩ
8.66 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
PanasonicERJ-8ENF8661V
Res Thick Film 1206 8.66K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-078K66L
Res Thick Film 1206 8.66K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 8.66K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-138K66L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 8660ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ8ENF8201V
Res Thick Film 1206 8.2K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 8.06K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
설명
CRCW FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 8.66kOhm 0.25W 1/4W
CRCW Series 1206 0.25 W 8.66 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES SMD 8.66K OHM 1% 1/4W 1206
SMD Resistor 1206 8.66KΩ ±1% 250mW ±100ppm/℃
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 8.66 Kohm, 250 Mw, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW12068K66FKEA.
RES, 8K66, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 8.66kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device