Vishay CRCW12066M19FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 6190000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
element14 APAC
Farnell
3개월간의 트렌드:
-91.32%
Stock
28,239
Authorized Distributors
5
Resistance
6.19 MΩ
6.19 MΩ
6.19 MΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Yageo GroupRC1206FR-076M19L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 6.19MΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-076M8L
Res Thick Film 1206 6.8M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 5900000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206FR-075M6L
5.6 MOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 5600000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 5620000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
설명
CRCW FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 6.19MOhm 0.25W 1/4W
CRCW Series 1206 0.25 W 6.19 MOhm ±1% ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES SMD 6.19M OHM 1% 1/4W 1206
RES, 6M19, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 6.19Mohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance