Vishay CRCW120668R0JNEA
250mW Thick Film Resistors 300V ±5% ±200ppm/℃ 68Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
IHS
Datasheet10 페이지3년 전
TME
Future Electronics
Newark
X-ON
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.39%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
3D다운로드
Authorized Distributors
6
Resistance
68 Ω
68 Ω
68 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
공급망
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
PanasonicERJ-8GEYJ680V
ERJ Series 1206 68 Ohm 0.25 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 1206 68 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 68ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ-8GEYJ620V
ERJ Series 1206 62 Ohm ±5% 0.25 W ±200 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 1206 62 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206JR-0768RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 68Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 68ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
CRCW Series 1206 0.25 W 68 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR, THICK FILM, 68 OHMS, 0.25 W, 5%, SMT, 1206, TCR 73 PPM/DEGC, CUT TAPE
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 68Ohm ±200ppm/C
SMD Resistor 1206 68Ω ±5% 250mW ±200ppm/℃